Ceny mieszkań w Rzeszowie – maj/czerwiec 2022 r.

ceny mieszkan

Ceny mieszkań w Rzeszowie – maj/czerwiec 2022 r.

Jeżeli zastanawiasz się obecnie nad kupnem lub sprzedażą swojej nieruchomości, z pewnością mocno śledzisz aktualne trendy cenowe na rynku Rzeszowa i okolic. Coś co na pewno warto zwrócić uwagę to bardzo ciekawy moment jeśli chodzi właśnie o ceny. Co dzieje się obecnie na rynku i czy faktycznie ciężej kupić swoje wymarzone „M”? Zapraszam do artykułu.

Ceny mieszkań w Rzeszowie – II kwartał 2022 r.

W moim ostatnim wpisie poruszałem kwestię obecnych cen na przełomie roku 2021/2022 r. Widzieliśmy już wtedy lekkie spowolnienie i stagnację w poziomach cen nieruchomości. Od tamtego momentu pojawiło się jednak wiele czynników, które dodatkowo wpłynęły na obecną sytuację. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim wybuch konfliktu u naszych wschodnich sąsiadów oraz mocna zmiana w aspekcie kredytów hipotecznych.

Widzimy, że w ostatnim czasie ceny nieco podskoczyły. Widać to zresztą przeglądając rynek, coraz więcej ofert przekracza pułap 8000 zł/m2, nawet w mniej popularnych lokalizacjach czy też na obrzeżach miasta. Jeśli chodzi o najdroższe dzielnice:

  • okolice ul. Podwisłocze – skupisko apartamentowców w okolicach rynku i mostu zamkowe
  • okolice uniwersytetów i uczelni wyższych
  • okolice rynku
  • cenę utrzymują też małe, szybko zbywalne metraże, niekoniecznie w centrum

Co do powyższego wykresu byłbym jednak mniej optymistyczny. Wskazuje on na średnią cenę na pułapie 7500 zł/m2, w mojej opinii będzie to poziom nieco wyższy. Ciekawe jest jednak to czy na coraz to bardziej drożejące mieszkania będą znajdować się klienci. Czas pokaże.

Kolejny wykres potwierdza nam fakt, że ceny mieszkań w Rzeszowie w ostatnim czasie nieustannie pną się do góry. Nie jest to co prawda ogromny wzrost, ale mimo to znaczący w perspektywie ostatnich miesięcy.

Tutaj z kolei mamy wyróżnioną średnią cenę mieszkania w Rzeszowie. Obecnie oscyluje ona na poziomie +/- 425 tys. złotych. W następnym wpisie poruszymy temat najmu w naszym mieście.

 

 

Compare listings

Compare
error: Zawartość jest chroniona