Ceny nowych domów – luty 2022 r.

1 1 scaled

Jeżeli podjąłeś już decyzję o zakupie domu, ale zastanawiasz się na jakie wydatki powinieneś się przygotować, zapraszam. Dzisiaj porównamy średnie ceny nowych domów w Rzeszowie i okolicach.

Patrząc na wydatki zarówno w trakcie zakupu jak i późniejszego wykończenia przez ostatnie miesiące jak i lata notujemy konsekwentne podwyżki. Jeszcze parę lat temu w cenie dzisiejszego stanu surowego mogliśmy kupić gotowy dom do zamieszkania lub lekkiego odświeżenia. Na obecną sytuację składa się oczywiście wiele czynników. W ostatnim czasie to oczywiście wzrost cen materiałów budowlanych, roboczogodziny ekip budowlanych jak i wiele innych aspektów ekonomiczno-gospodarczych.

Odpowiedzmy sobie jednak na jedno ważne pytanie, na jaki koszt należy się nastawić szukając nowego domu w Rzeszowie i okolicach?

Obecne porównanie obejmuje ceny ofertowe z rynku pierwotnego. Przy czym zaznaczę, że kupując nowy dom od dewelopera rzadko zdarzają się różnice cenowe większe niż 1% (większe zakresy negocjacyjne mamy na rynku wtórnym).

Najwięcej ofert to nadal domy wolnostojące, ale w ostatnim czasie prym wiodą szeregówki oraz bliźniaki. Szczególnie ciekawym zjawiskiem jest powstawanie nowych osiedli z domami poniżej 100 m2. Pozwala to często obniżyć koszt zakupu, a i tak możemy dzięki temu dostać kawałek działki/wiatę garażową na samochód.

Jak więc widzicie średnia cena jest mocno zbliżona. Można przyjąć następujące pułapy:

  • średnia cena domu wolnostojącego do 130 m2 w Rzeszowie i okolicach (uśredniając) to 700-750 tys.
  • szeregówka o podobnym metrażu – 550-650 tys. w zależności od lokalizacji
  • bliźniak do 100 m2 – do 500 tys. powyżej 100 m2 – 550-600 tys.

Oczywiście są też droższe oferty, dlatego przyjmujemy średnią.

Co dalej z cenami?

Prognozuje się, że w najbliższych miesiącach nadal będziemy notować podwyżki, ale nie będą one już tak dynamiczne jak przez ostatnie miesiące. Oczywiście jest to niesamowicie ciężkie do przewidzenia, bo na politykę cenową wpływa wiele czynników. O wszystkich zmianach będę informować Was na bieżąco na blogu i fanpage.

Zobacz też:

Osiedle Strażacka w Rzeszowie – mieszkania w zabudowie szeregowej

Compare listings

Compare
error: Zawartość jest chroniona