Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem? Poznaj alternatywę

czy wynajem sie oplaca

Alternatywa dla mieszkań na wynajem? Poznaj inwestycje w spółki deweloperskie

Kupując mieszkanie na wynajem z pewnością zastanawiasz się nad wieloma aspektami. Czy to się opłaca, jak kupić dobrze, gdzie kupić i najważniejsze – jaką stopę zwrotu możesz uzyskać? To tylko przykładowe problemy z jakimi zmagają się potencjalni inwestorzy. Dzisiaj jednak pokażę Wam ciekawą alternatywę – inwestowanie w spółki deweloperskie. Zapraszam do krótkiego artykułu na ten temat.

Słowem wstępu, na czym w ogóle to polega i co najważniejsze, jak Ty jako inwestor możesz na tym zarobić. Druga kwestia to oczywiście stopy zwrotu i ich wysokość.

Inwestowanie w spółki deweloperskie

Inwestowanie w Equity Heritage, czyli nabycie udziałów w spółkach deweloperskich jest rozwiązaniem zbudowanym w odpowiedzi na rosnące oczekiwania naszych Klientów.

Taki cytat możemy zobaczyć na jednej z firm zajmujących się sprzedażą takich udziałów. Powiem Wam teraz dokładnie na czym to polega.

  1. Określenie projektu

    Firma deweloperska ogłasza projekt związany z budową osiedla. Wraz z tym otwiera możliwość współfinansowania tego projektu ze środków inwestorów. Ich pieniądze stanowią około 30% kosztów całej operacji.


    W tym przypadku projekt dotyczy inwestycji deweloperskiej w Warszawie. Oferowana stopa zwrotu to 9,25% z opcją inwestycji od 18-24 miesięcy. Wypłata odsetek następuje cztery razy w roku (co kwartał).

  2. Inwestycja

    Osoby chętne mogą ulokować swoje środki w projekcie kupując udziały w spółce deweloperskiej. Najmniejszy możliwy udział to 1000 zł.

  3. Podpisanie dokumentów 

    Każdy udział spisywany jest notarialnie. Po podpisaniu dokumentów stajesz się współudziałowcem i partycypujesz w zyskach.

  4. Wypłata zysków

    Od momentu podpisania aktu notarialnego i stania się udziałowcem, otrzymujesz wypłatę środków na swoje konto bankowe co 3 miesiące. Po zakończeniu inwestycji, zainwestowane przez Ciebie środki są zwracane. Możesz je także reinwestować w innym projekcie na innych warunkach finansowych.

 

 

Do każdego projektu otrzymujesz zestaw dokumentów.

Pamiętajcie jednak, że nie jest to porada inwestycyjna. Chcę Wam tylko zademonstrować możliwą, jedną z wielu opcji inwestycyjnych na rynku. Jeśli zainteresowała Was taka opcja – dajcie znać 🙂

Compare listings

Compare
error: Zawartość jest chroniona