Czy warto kupować mieszkanie za gotówkę?

Czy warto kupować mieszanie za gotówkę

Kupno mieszkania jest punktem zwrotnym dla wielu ludzi, ponieważ własne mieszkanie to niezależności i samodzielność. Wiele młodych ludzi decyduje się obecnie głównie na kredyt hipoteczny, ale coraz większy wzrost widzi się w zakupie mieszkania za gotówkę.
Kupując mieszkanie za gotówkę, nie ma się na głowie długu i comiesięcznych rat, które trzeba spłacać średnio przez 30 kolejnych lat. Ta długie zobowiązanie jest niezwykle stresujące, bo przecież nikt nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się jutro a co dopiero za kilkanaście lat. Z tego względu kredyty hipoteczne są niezwykle sterujące.

Bądź Panem własnego losu!

Decydując się na zakup mieszkania za gotówkę, nie trzeba martwić się wierzycielami, czy instytucjami finansowymi, które będą kontrolowały sytuację przez najbliższe 20-30 lat. Procedura kredytowa jest dość skomplikowana i wymaga dostarczenia wielu niezbędnych dokumentów. Kluczową sprawą przy kredycie hipotecznym jest zdolność kredytowa, ponieważ od jej stanu zależało będzie to, czy przyznany zostanie ów kredyt. Cała procedura jest bardzo czasochłonna i wydaje się oddalać nas od upragnionego momentu wejścia do swojego mieszkania. To oczywiste, że kupno mieszkania za gotówkę nie jest opcją dostępną dla każdego, nie mniej jednak nie jest to aż tak bardzo nieosiągalne, jak mogłoby się wydawać.

Oszczędzanie od małego

Świetnym sposobem na zakup mieszkania za gotówkę w przyszłości, będzie odkładanie swojemu dziecku stałej comiesięcznej sumy. Przez lata uskłada się z tego całkiem spora suma, która gdy zostanie na przykład połączona z suma partnera/partnerki pozwoli na zakup wymarzonego mieszkania. Taka długofalowy plan jest doskonałym sposobem na łatwy start naszego dziecka w dorosłość. Własne mieszkanie daje niezależność i wolność, która jest tak cenna. Pozwoli to na uniknięcie uciążliwego kredytu hipotecznego, który gdy nie jest regularnie spłacany, potrafi doprowadzić nawet do egzekucji komorniczej.
Warto zaznaczyć, że właściciel mieszkania, który dostaje gotówkę do ręki, jest o wiele bardziej skłony do jakichkolwiek negocjacji, ponieważ widzi realne pieniądze. 

Compare listings

Compare
error: Zawartość jest chroniona