Kupno Działki w Rzeszowie – Pułapki Mediów

021

Kupno wymarzonej działki, a najczęstsze problemy z mediami

Sprawa przyłączy technicznych stanowi jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze wymarzonej działki. Doprowadzenie odpowiednich mediów to najważniejsza kwestia przed rozpoczęciem budowy domu. Jakie pułapki mogą nas czekać przy tej procedurze?

Działka budowlana Rzeszów – to jedno z najczęściej wpisanych fraz w wyszukiwarkach. Często w ogłoszeniach działek spotykamy informację typu „pełne zapewnienie mediów” lub „media w drodze/u sąsiada”. Czy takie informacje dają nam gwarancję, że będziemy mogli wykonać wszystkie przyłącza bez zbędnych problemów? Nie do końca. Zebraliśmy dzisiaj parę najczęstszych doświadczeń z tym związanych.

1. Zapewnienie dostawy mediów

Często osoby sprzedające działkę przed wystawieniem oferty w internecie ubiega się w odpowiednich instytucjach o wydanie tzw. warunków technicznych przyłącza.

Zapewnienie nie daje nam praktycznie nie daje oprócz informacji, że jest możliwość podpięcia. Nie mamy informacji jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc fizycznie wykonać wpięcie. Może się okazać, że sąsiad nie wyrazi zgodę na ingerencję w jego działkę i będzie trzeba szukać innej drogi. Ponadto zapewnienie nie daje gwarancji uzyskania warunków technicznych. Często spotyka się z sytuacją, że 2 miesiące po wydaniu zapewnienia odmówiono wydania warunków przyłączenia, ponieważ kawałek dalej inwestor uzyskał warunki techniczne na przyłącz do sporego osiedla i sieć więcej inwestycji obsłużyć już nie mogła.
Po drugie – to, że jakaś sieć przechodzi przez działkę nie oznacza, że automatycznie można się w nią wpiąć. Kiedy się nie wepniemy lub wpięcie może nas słono kosztować.

2. Sieci prywatne

Duża część osób budujących domy lub uzbrajających działkę wykonuje na swoich posesjach tzw. podłączenia prywatne. Oznacza to, że część takich instalacji nie stanowi części infrastruktury publicznej. W takich sytuacjach jedyną opcją jest konsultacja z właścicielem takiej sieci i zgoda na ewentualne modyfikacje i podłączenie. Często wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

3. Strefy ochronne i sieci rezerwowe

Sieci przesyłowe o dużych wolumenach czyli słupy wysokiego napięcia, rury gazowe o wysokim ciśnieniu, kanalizacje przemysłowe posiadają specjalne strefy ochronne. Uniemożliwia to w większości przypadków ingerencję w tą strefę, a to oznacza brak możliwości przeprowadzenia tam nowych instalacji mediów. Taka sama sytuacja wypada w przypadku sieci rezerwowych do szpitali i zakładów. W takich przypadkach nie mamy możliwości podpięcia się do takich sieci.

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania swojej wymarzonej działki budowlanej zadzwoń do nas, a znajdziemy dla Ciebie wymarzoną ofertę.

Wszystkie oferty działek znajdziesz na:
https://nieruchomosci20.pl/dzialki-budowlane/

Działka budowlana Rzeszów – u nas znajdziesz wszystkie oferty tego typu. Zapraszamy.

Compare listings

Compare
error: Zawartość jest chroniona