Okna drewniane czy pCV?

Okna drewniane, czy PVC?

Okna to niezwykle ważna część każdej nieruchomości. Wpływają one bezpośrednio na komfort użytkowania nieruchomości, ponieważ to od okien zależy wilgotność i temperatura powietrza, czy też prawidłowa wentylacja, która szczególnie w sezonie grzewczym jest niezwykle ważna. Kupując dom lub mieszkanie z wtórnego rynku, bardzo często jesteśmy zmuszeni wymienić okna na nowe. To, z jakiego materiały zostały zrobione okna, jest kluczowym elementem podczas dokonywania ich wyboru.

Okna plastikowe oraz drewniane posiadają bardzo zbliżone parametry, a to, co je różny, to przede wszystkim cena, wygląd, czy sposób konserwacji. Zarówno jedne, jak i drugie są szczelne, zapewniają dobrą wentylację i ochronę akustyczną.

Okna plastikowe, czyli wersja niskobudżetowa

Jest to wybór, którego dokonują codziennie tysiące osób w Polsce. Okna PCV świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Jedną z ich największych zalet jest dobry stosunek jakości do ceny, dzięki czemu okna PCV to tak popularny wybór. Są znacznie tańsze od okien drewnianych, jednakże potrafią zachować funkcjonalność przez długie lata i nie wymagają specjalistycznej konserwacji.
Minusem okien plastikowych, może być podatność na światło słoneczne, które powoduje na powierzchni ram żółte przebarwienia. Oczywiście jest sposób, by temu zapowiedz. Wystarczy kupić odpowiednie aluminiowe nakładki.

Okna drewniane, czyli natura, piękno i prestiż!

Drewno jest jednym z najbardziej naturalnych surowców znanych człowiekowi. Drewniane okna nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale również są bardziej odporne na wpływ temperatury, niż ich plastikowe odpowiedniki. Drewno świetnie komponuje się z resztą wystroju wnętrza, sprawiając, że samo okno potrafi być ozdobą mieszkania, czy domu.
Dość sporym minusem przy drewnianych oknach jest konserwacja, która musi być przeprowadzana co najmniej raz na pół roku w celu sprawdzenia jakości lakieru, który pokrywa drewniane ramy. Co 3-5 lat potrzebna jest gruntowna renowacja, która zapobiegnie niszczeniu drewna.

Compare listings

Compare
error: Zawartość jest chroniona